آیا رجیستر آیفون ۱۴ انجام می شود؟

آیا رجیستر آیفون ۱۴ انجام می شود؟

رجیستر آیفون ۱۴؟!

در شرایط عادی، بله، آیفون ۱۴ همانند گوشی های دیگر قابلیت رجیستر شدن دارد، اما به دلیل عدم تعیین تاریخ رجیستری تا به امروز، امکان رجیستر آیفون ۱۴ در ایران وجود ندارد.

با داریا موبایل همراه باشید ...

dariya mobile خرید موبایل ارزان

از زمان عرضه آخرین سری گوشی های آیفون حالا نزدیک  به سه فصل گذشته، اما هنوز مسئله رجیستر آیفون ۱۴ در حال بررسی و بحث است و این مسئله باعث شده تا خریداران این گوشی بابت نتیجه این تصمیم گیری ها در ابهام باقی بمانند.

طبق گفته سخنگوی انجمن وارد کنندگان موبایل، قرار بود از ابتدای آذر ماه سال ۱۴۰۱ درباره رجیستری این گوشی تصمیم گیری شود اما هنوز تصمیمی در این خصوص گرفته نشده و آخرین موضع در این باره عدم رجیستر گوشی های آیفون ۱۴ بوده است.

با وجود بحث هایی مثل عدم واردات گوشی های بالای ۶۰۰ دلار که انواع گوشی سامسونگ پرچمدار مثل گوشی گلکسی s22 ultra را هم شامل می شد، اما ما شاهد واردات این گوشی هوشمند هستیم و به نظر می رسد که این محدودیت برای انواع گوشی اپل یعنی سری آیفون ۱۴ شامل گوشی های آیفون ۱۴ ، آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرومکس در نظر گرفته شده است.

در هر صورت این مسئله هنوز مورد بحث و بسیار مهم است زیرا گوشی های مسافری بدون رجیستر تنها یک ماه قابل استفاده هستند. اگرچه خریداران آیفون ۱۴ می توانند با خارج کردن سیمکارت و مجدد وارد کردن آن در گوشی، مدت زمان استفاده از آن را تا یک ماه دیگر تمدید کنند.

اگر شما هم با توجه به علاقه شخصی یکی از محصولات این سری از گوشی های هوشمند آیفون را به صورت مسافری با خود وارد کشور کرده باشید یا از طریق فروشگاه های سطح شهر اقدام به خرید آیفون ۱۴ کرده اید حتما این مطلب برای شما مفید خواهد بود.

 


رجیستری آیفون ۱۴ در ایران

آخرین اخبار درباره رجیستری آیفون ۱۴ در سال ۱۴۰۱این بود که وزارت امور اقتصاد و دارایی گمرک جمهوری اسلامی ورود هر نوع گوشی موبایل شامل آیفون ۱۴ و مدل های بعدی آن را ممنوع اعلام کرده است. این بخشنامه حتی شامل گوشی های مسافری و پستی نیز می شود و هیچ تضمینی وجود ندارد که افرادی که این گوشی ها را خریداری کرده اند، قادر به رجیستری آن ها باشند.

قبلاً گفته شده بود که گوشی های مسافری رجیستر می شوند، اما وزارت صمت وعده قبلی خود مبنی بر رجیستری آیفون ۱۴ را رد کرد و هنوز تصمیمی برای رجیستری مسافری این گوشی ها گرفته نشده است. در واقع، هیچ تضمینی برای رجیستری این گوشی ها با واردات مسافری وجود ندارد.

 

بنابراین، پیشنهاد ما به شما این است که تا زمان ورود رسمی این کالاها به بازار موبایل ایران، منتظر بمانید. در حال حاضر، از سوی نهادهای دولتی تمام مدل های موجود در بازار قاچاق محسوب می شود. باید توجه داشت که این تصمیم ممکن است در آینده تغییر کند، اما در حال حاضر واردات هر نوع گوشی موبایلی با نام تجاری اپل به جمهوری اسلامی ایران ممنوع است.

 

رجیستر آیفون 14رجیستر آیفون ۱۴


مشکل رجیستر آیفون ۱۴

طبق گزارشات تا پایان مهرماه ۱۴۰۱ حدود ۳۰۰ هزار دستگاه آیفون ۱۴ به کشور وارد شده اند، اما به دلیل عدم رجیستری این گوشی ها، خریداران نمی توانند آن ها را فعال کنند.

به دلیل عدم داشتن مجوز رسمی برای واردات آیفون ۱۴، بیش از ۴۰۰ هزار دستگاه از طریق راه های غیررسمی و یا با استفاده از روش مسافری وارد کشور شده اند. به دلیل قطع آنتن این دستگاه ها، نمی توان آن ها را رجیستر کرد و در صورت ادامه این وضعیت، خریداران و تجار ممکن است با شکایت های گسترده مواجه شوند.

 

سخنگوی انجمن وارد کنندگان موبایل اعلام کرده است که آیفون ۱۴ هنوز به صورت رسمی وارد کشور نشده است و بنابراین شناسه گمرکی این دستگاه در سامانه ها ثبت نشده است. به همین دلیل، تجار امکان ثبت سفارش و ترخیص را ندارند.

حتی اگر این دستگاه ها از طریق مسافری برای استفاده شخصی به کشور وارد شوند، به دلیل عدم ثبت شناسه در سامانه ها، امکان رجیستری آن ها وجود ندارد. این وضعیت باعث شده است تا قیمت آیفون ۱۴ زیر قیمت بازار و حتی پایین تر از قیمت محصولات سری ۱۳ به فروش برسد.

قیمت این دستگاه در روزهای ابتدایی ورود به بازار حدود ۶۳ میلیون تومان بوده است، اما بعد از اعلام عدم رجیستر این محصول قیمت آن تا حدود ۵۰ میلیون تومان کاهش یافت. اگر چه در حال حاضر با توجه به افزایش قیمت دلار می توان محصولات این سری را با قمیت های بین ۶۰ تا ۸۰ میلیون خرید و فروش کرد.

 

 

آخرین خبر رجیستری آیفون ۱۴ در سال ۱۴۰۲

رئیس اتحادیه فروشندگان صوتی و تصویری و تلفن همراه در واکنش به وضعیت رجیستری آیفون ۱۴ اعلام کرد که در حال حاضر آیفون ۱۴ تنها از طریق روش مسافری به کشور وارد می شود و تصمیمی برای رجیستر کردن آن گرفته نشده است.

محمدرضا رمضان در یک برنامه تلویزیونی اظهار کرد که خرید و فروش آیفون ۱۴ تا زمانی که به صورت رسمی و تجاری وارد کشور نشده است، غیرمجاز و تخلف است و با توجه به عدم ورود رسمی این محصول تا کنون رجیستر آیفون ۱۴ وضعیت مشخصی ندارد.

وی همچنین بیان کرد که هنوز تصمیمی برای رجیستر آیفون ۱۴ گرفته نشده است و تصمیم گیری درباره واردات و رجیستری و فعال شدن آن ها در شبکه، به عهده دولت است. او امیدوار است که این مسئله به زودی حل شود و بلاتکلیفی در این زمینه و مشکل رجیستر آیفون ۱۴ به پایان برسد.

جمع بندی

اگر چه از زمان عرضه آیفون ۱۴ در بازارهای جهانی مدل های مختلف این سری از محصولات اپل به بازار ایران نیز راه پیدا کرد و حالا کم کم به عرضه ی آیفون ۱۵ نزدیک می شویم اما هنوز موضوع رجیستر این محصول در هاله ای از ابهام قرار دارد.

باید ماند و دید با عرضه ی جهانی آیفون ۱۵ آیا این محصول نیز با مشکلاتی که آیفون ۱۴ در زمینه رجیستری با آن دست و پنجه نرم می کند، مواجه خواهد شد یا نه!‌ نظر شما در این رابطه چیست؟ به نظر شما آیا آیفون های سری ۱۴ اپل بلاخره رجیستر می شوند؟

آیا سری ۱۵ هم به داستان عدم رجیستر آیفون ۱۴ دچار خواهد شد؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

ارسال دیدگاه

    هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است.